| Adry05 a întrebat:

Buna!
Am incercat sa construiesc o camera la etaj pe sims 3 si cand incerc sa plasez obiectele in anumite locuri, usa mai ales, imi zice "ceiling is too low" ce pot face? straight face

Răspuns Câştigător
| UltraLex a răspuns:

Poate nu au loc in locul in care vrei sa le plasezi incearca cu parola,, moveobjects on'' iti permite sa muti ori ce ori unde chiar si oamenii si pentru a o dezactiva inlocuiesti on cu off de asemenea poti incerca sa muti obiectele mai resrans cu tasta alt (stanga) apasata asta iti permite sa le plasezi in afara liniilor
bafta!

| Adry05 explică (pentru UltraLex):

Unde dau ca sa scriu parola?

| UltraLex a răspuns (pentru Adry05):

Apesi Shift+CTRL+C simultan apoi iti apare o bara in partea de sus a ecranului scrii parola apoi dai enter

| Adry05 explică (pentru UltraLex):

Si oamenii le si pot folosii? Adica, odata ce le-am pus, nu o sa apara erori de genu ca nu pot sa interacioneze cu obiectele respective?

| UltraLex a răspuns (pentru Adry05):

Da daca lasi acces la spatiul de interactiune (ex. fata sifonierului) poti sa il pui si jumatate in afara peretelui

5 răspunsuri:
| Adry05 explică:

Am de asemenea un bug vizual la una dintre membrii casei. De exemplu cand doarme, mi-o arata intinsa apoi ridicata in pozitia sezut apoi iar culcata iar ridicata etc. Si sta cu mana ciudat, ca si cum ar tine un copil + cand ajunge langa anumite obiecte sa ia mancare sau ceva, se blocheaza 2 secunde abia apoi ia mancarea. Ce are? Ce-i pot face?