| georgexxl a întrebat:

Buna am laptop Acer il pornesc si functiona totu biene dar dupa 5 minute se stinge ecranul si nu mai se vede nimic ca si cum ar intra in hibernare si nu prea stiu ce problema ar putea avea daca se poter sa ma ajute cineva multumesc anticipat

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Ia sa vedem despre ce poate fi vorba. Se stinge ecranul, dar laptopul inca e functional, adica sa zicem ca ai deschis winamp-ul, cand se stinge ecranul, muzica inca se aude? O alta intrebare, cam ce temperaturi ai la laptop si unde il tii? E posibil sa fie de la temperaturile prea mari sau poate ai vreun contact aiurea prin el.

| georgexxl explică (pentru JustCosmin):

Nu se mai aude muzica dupa ce se stinge ecranul se stinge si muzica nu imi dau serama ce ar putea fi

| JustCosmin a răspuns (pentru georgexxl):

Am inteles. Ecranul se stinge in timp ce folosesti laptopul, sau se stinge daca il lasi asa pur si simplu? Ca in cazul in care se stinge daca il lasi tu, este normal, dar poti scoate sau mari acest timp: intri in control panel>power management>alegi balanced si acolo dai click pe change plan settings si alegi tu cum vrei acolo. Daca se stinge din senin, fie e o problema de la temperaturi, fie o problema de la windows, fie o problema de la monitor.

| georgexxl explică (pentru JustCosmin):

Cum verific problema de temperaturi