| BogdanCabau a întrebat:

Am Mohha (Medal of honor alied assalut.) in calculator si cand vreau sa ma joc, intru in el si dupa ce se deschide imi da eroarea GLW_StartOpenGL.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Poate fi un bai cu directx. daca ti'a mers inainte o reinstalare de windows ti'a rezolva problema sigur daca bagi dupa aia drivere video+directX

3 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Fie ai o placa video foarte slaba care nu functioneaza in opengl, fie ai drivere video mult prea vechi. MOHAA ca oricare alt joc foloseste motorul grafic Quake3 si nu merge decat in opengl. MOHAA merge pe oricare placa video de 32mb sau mai noi, deci zic sa-ti faci un upgrade cat mai rapid sau sa-ti reinstalezi driverele

| BogdanCabau explică (pentru Andrei7520152):

Placa nu e slaba...acum catva timp imi mergea perfect joc-u dar dupa ce nu am mai jucat nu stiu ce s-a intamplat ca imi da eroarea asta. iar un upgrade nu pot sa fac ca imi trebuie lincenta. waiting la toate programele lor de c...

| Andrei7520152 a răspuns (pentru BogdanCabau):

Instaleaza un demo cu alt joc care foloseste acelasi motor grafic ca si Quake 3 Arena sau Return to Castle Wolfenstein. daca si la alea iti da acelasi eroare e de la placa video. daca merg baiul e de la mohaa. zic sa reinstalezi driverele poate ai noroc si rezolvi problema cu opengl (asta daca nu merg nici celallte jocuri ca quake 3 etc)