| Iby123 a întrebat:

Bună, am nevoie de ajutor din partea cunoscătorilor de Minecraft. Mi-am instalat acum cateva luni Mineshafter Luncher(versiunea 1.14.1) dar după aceste luni a început să meargă foarte greu laptopul pe care mi-am pierdut luni de zile din viață zilnic pe acest jos. așa ca m-am decis să schimb versiunea si să pun versiunea 1.12.1(sperând că n-am să mai am așa mare lag) cand am incercat să intru pe mapă, mi s-a adresat o intrebare in gen "facem backup?"(sunt sigură ca, cunoscatorii stiu despre ce vorbesc) si am apăsat da, sperând că, cu acest backup nu mi se v-a sterge mapa, dar fix asta s-a intamplat, am intrat pe mapă si am realizat ca tocmai am pierdut munca mea de luni intregi, orele din viață si tot. Am urmat pe urmă un video de pe YT, totul a mers aproape perfect, insă in acest videoclip spunea persoana respectivă ca s-ar putea desii mapa s-a restructurat să am un alt spawn si să imi ia ceva timp să găsesc chestiile construite de mine(un oraș intreg mai exact.????)... intrebarea mea este, cum as putea face să imi recuperez mapa, sau ce as putea să fac să mă teleporteze din nou la orașul meu? (Sper ca m-am facut ințeles, cu ce am vrut sa spun) si rog din tot sufletul puțin ajutor...(mentionez faptul că nu prea stiu cum functionează TPU.RO, ESTE ABEA A DOUA INTREBARE PE CARE O PUN AICI. Mai mentionez faptul că nu mă prea descurc cu programele cum ar fi Winrar, sau restul, cineva mi-a instalat si Mineshafterul, pentru ca nu ma prea descurc) dar oricum am să incerc, dacă primesc vreun sfat in legatura cu ce as putea sa fac, rog seriozitate, sunt disperat, e vorba de ore intregi din viata mea. mulțumesc mult anticipat. Vă rog frumos din suflet puțin ajutor