| n000rbyZ a întrebat:

am o baza Dell optiplex 755, si vreau sa imi cumpar o placa video Nvidia GeForce Gtx 650. Intrebarea e daca se potriveste?

Răspuns Câştigător
| alliyn13 a răspuns:

Pai mai bine te uiti ce placa video ai deja si ce ddr este... poate fi ddr2 ddr3 gddr3 etc. (nu este acelasi cu ramul)si apoi te uiti si la slot... nVIDIA gtx 650 are:
PCI Express 3.0
GDDR5
uitate la dxdiag sa vezi daca si placa ta are aceleasi lucruri ok?

1 răspuns:
| Zurelin a răspuns:

Hai ca iti explic eu pe scurt:
e irelent, orice placa video se potriveste cu orice placa de baza cu PCI expres, placile de baza pe socket 775 au in general.
"o baza " cred ca te-ai referit la placa de baza.
daca te refereai la carcasa trebuie doar sa cauti lungimea carcasei si cea a placii video si fireste cea a carcasei sa fie mai mare