| Adytzuuu08 a întrebat:

am o intrebare, am urmatorul pc:
Operating System: Windows 7 Professional 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601. win7sp1_gdr.150715-0600)
Language: English (Regional Setting: English)
System Manufacturer: BIOSTAR Group
System Model: N61PA-M2S
BIOS: )Phoenix - Award WorkstationBIOS v6. 00PG
Processor: AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5000+ (2 CPUs), ~2. 6GHz
Memory: 2048MB RAM
Available OS Memory: 1982MB RAM
Page File: 1897MB used, 2067MB available
Windows Dir: C:\Windows
DirectX Version: DirectX 11
DX Setup Parameters: Not found
User DPI Setting: Using System DPI
System DPI Setting: 96 DPI (100 percent)

Cu toate astea, nu imi merge ets 2 si nici alte jocuri, de ce?

5 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Din ce ai postat nu reiese ca ai placa video dedicata. Probabil ai numai integrata care nu e buna pentru jocuri.

| Adytzuuu08 explică (pentru Zangetsu):

Daca vrei pun si configuratia despre placa video, poate iti dai seama :/ eu nu ma pricep asa bine

| Gonrax a răspuns:

Ai 2 GB RAM, placa integrata, si procesor Dual Core 2, 6 GHz.
Procesorul e cu putin peste minimum, dar iti mai trebuie 2 GB RAM si o placa ca lumea.

| Adytzuuu08 explică (pentru Gonrax):

Cand spui "placa" te referi la cea de baza sau Ram

| Gonrax a răspuns (pentru Adytzuuu08):

Placa video.