| xXLegendaryyXx a întrebat:

Buna am o intrebare...As vrea sa iau o placa de baza AsRocK N68-GE3-UCC Socket AM3 Link: http://www.cel.ro/......ket-am3-l/

Si vreau sa pun in el in viitor o placa video ca de exemplu un HD6670 sau un HD7750 si vreau sa stiu daca placa asta de baza le poate duce aceste placi video.

Sistemul meu actual:
AMD Athlon II X4 (Quad-Core Processor) 640 3. 01GHz
4GB RAM 1333MHz
ATI Radeon HD5450 2GB
500GB HDD.

As dori sa raspunda doar persoane care sunt sigure si care se pricep in acest domeniu..Va multumesc mult.

Răspuns Câştigător
| Radu231 a răspuns:

Placa de baza suporta aceste placi video, eu am hd 7750 pe o placa de baza asemanatoare dar sa ai o sursa mai buna, in jur de 450w

| xXLegendaryyXx explică (pentru Radu231):

Pai am sursa buna merci de raspuns

1 răspuns: