| Boșuuuuuuuuuuul a întrebat:

Buna, am o intrebare pentru jucatorii de minecraft.
Deci am un server de minecraft hostat sau cum se spune si am adaugat cateva pluginuri gen : sethome home de astea si doar cei care au comanda aia./op pot sa isi dea sethome. Cum fac sa poata toti playerii sa le mearga comenzile alea?
Ca le zice mereu ca nu au permisiunea, plz ajutor.

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Parca puteai sa stabilesti cine are permisiune din configuratii.
Cauta si tu pe 'net.

| Boșuuuuuuuuuuul explică (pentru LPCTSTR):

Eu nu platesc hostul. il fac cu asta https://aternos.org/server/
trebuie sa configurez in consola sau cum? nu ma pricep.

| Boșuuuuuuuuuuul explică (pentru LPCTSTR):

Am cautat si nu stiu ca hostez site ul cu https://aternos.org/server/ adica moca nu l platesc. deci cum fac sa aiba permisiunile sau ce naiba o fii acolo?

| LPCTSTR a răspuns (pentru Boșuuuuuuuuuuul):

Sincer nu stiu, n-am mai facut servere de genu' de prin 1.7.10

7 răspunsuri:
| Al3x998 a răspuns:

Poti configura tu plugin-ul. Sau poti lua pluginul permissionsex si sa le dai tu permisiunea tuturor. Gasesti tutoriale pe YouTube.

| Boșuuuuuuuuuuul explică (pentru Al3x998):

Mi am instalat pluginul ala permissionsex dar degeaba tot nu au permisiunea nu stiu de ce. si eu nu hostez cu bani serverul il hostez cu un site-ul asta https://aternos.org/server/

| Al3x998 a răspuns (pentru Boșuuuuuuuuuuul):

Ai plugin-ul essentials?

| Boșuuuuuuuuuuul explică (pentru Al3x998):

Nup trebuie si ala?
hai ca il bag acu sa vad