| anonim_4396 a întrebat:

am o mica mare problema, am facut upgrade la windows 10, am instalat toate driverele manual ca automat ala de la nVIDIA nu s-a instalat si iata ca am o problema, cand dau sa deschid orice joc prin click dreapta, run with graphics processor, este ca defauld nVIDIA pentru ca asa am setat dar apas sa-l deschida totusi cu nVIDIA cu toate ca nu trebuie neaparat sa fac asta sa-l deschida cu nVIDIA dar uite ca-l deschide cu Intel hd graphics... gta 5 merge cu 1 fps, inainte mergea la 40-50 pe high... Este vreo rezolvare pentru asta? pur si simplu nu vrea sa-mi deschida jocurile cu nVIDIA, orice joc as incerca. help!

1 răspuns:
| DenisIonut01 a răspuns:

Ai instalat driverul nVIDIA dar e cel de win 10? ai instalat si intelgraphics? mie mi sa instalat Intel automat, bine eu numa Intel am. Incearca de la proprietati sa-l faci sa se deschida ca pe win 7 sau ce ai avut inainte