| ShaVa2 a întrebat:

Am o placa de baza ASRock N68-S si doresc sa imi schimb placa video dedicata care acum este de 128mb
M-ar interesa sa stiu care este capacitatea maxima de mb suportata de placa de baza si daca pot adauga o placa video ddr3 512mb

Răspuns Câştigător
| Andrei7520152 a răspuns:

Prietene, daca placa de baza are iesire PCI-Express atunti poti adauga oricare placa vrei tu. O placa de 512mb GDDR3 nu face multe. Ia macar la 1 GB GDDR3 sau GDD5. placa integrata nu poate fi schimbata, in sensul ca nu 'schimbi' una integrata cu alta dedicata. atasezi o placa video si gata

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Merge. Ideea este sa iei o placa video cat mai buna.
Mai citeste si pe aici: http://configpc.info/sfaturi-de-achizitie-pentru-placa-video.html
Daca te-ai hotarat la 512 Mb sa o iei cu BUS-ul cat mai mare: 128 Mb sau mai mare.