| Immjustalittlecupcake a întrebat:

Am o problemă cu GTA San Andreas Multi Player. Mai înainte m-am jucat sa-mp, apoi am ieşit. Când să intru din nou mi-a apărut o eroare: Grand Theft Auto SA requires at least DirectX version 9.0.
Eu aveam versiunea 9 la DirectX dar am zis să o reinstalez şi tot nu merge. Am instalat şi 10 dar fără nici un rezultat. Mă puteţi ajuta vă rog?
Aici aveţi un print-screen: http://i39.tinypic.com/i1l4lw.jpg

1 răspuns:
| DDCC a răspuns:

Salut!
Prima dată încearcă aşa:
Mergi în C:\WINDOWS\system32 şi găseşte fişierul d3d9.dll.
Copiază-l în dosarul cu jocul (GTA SAN Andreas).

Dacă nu merge, reinstalarea.
Ai dezinstalat directx din Control Panel şi l-ai reinstalat?
Dacă da, instalează REVO www.ninite.com/revo/ şi dezinstalează jocul cu el (Modul Avansat şi ştergi toate urmele din regiştrii). Dacă vei folosi Revo copiază-ţi undeva salvările de la joc înainte.
Dacă tot nu merge instalează direct x 10 de aici http://www.softpedia.com/......s-XP.shtml şi vezi apoi.