| dedemic a întrebat:

Buna am o problema cu jocurile de pe laptop,se instaleaza dar cand sa le pornesc imi daueroare,lipsa dll..., cum se poate rezolva? laptopul este unul destul de bun un i5 de 2, 7 giga deci ar trebui sa mearga jocurile

multumesc

2 răspunsuri:
| Babacu_Viorel_1962 a răspuns:

Conteaza foarte mult configuratia completa a laptopului adica placa video ram.iar pentru dll e o problema din upgrade windows. uite aici un programel care te va ajuta.https://www.dll-files.com

| Happiny a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi directx 9, 10, 11
ori sa iti descarci fisierul ___.dll si sa il pui ori in system32 ori in alt fisier care nu mai stiu
Funda :p