| IulianZebra a întrebat:

Buna am o problema mare am cumparat niste casti cu microfon ieri am ajuns acasa le-am conectat in calculator cele doua mufe un roz si una verde. Cea verde la verde si cea roz la cea roz. Am deschis calculatoru intru sa ascult muzica se aude intru pe skype sa le testez nu mergeau m-am uitat in (recording devices) si nu imi arata microphone. Ce are va rog ajutati-ma nu stiu ce sa fac o sa va raman dator.

Răspuns Câştigător
| Magheti_Cristi_1995 a răspuns:

Castile nu au absolut nimic, ci ori placa sunet ori ai bagat in portul greist pentru microfon, si mie mi se intampla, dar intreabarea mea este : Cate porturi pentru microfon ai? Ca daca ai 2 baga mufa in cealalta si o sa mearga, daca nu schimba placa sunet, si daca nu ai 2 si doar 1 la fel, e de problema placa sunet.

| IulianZebra explică (pentru Magheti_Cristi_1995):

Am doua mufe: Una ca sa aud prin casti si una la microfon
si la porturi am 3 porturi sau cum se zice: una neagra, una verde(Unde am castile ca sa se auda) si una roz (ca sa activez microfonu)
si le-am bagat bine poate este placa

| Magheti_Cristi_1995 a răspuns (pentru IulianZebra):

Cqte mufe pentru microfon ai?

4 răspunsuri:
| Magheti_Cristi_1995 a răspuns:

Daca ai 2 porturi pentru microfon vagal in celalt si daca nu ai, s-ar putea sa ai probleme la placa suner, si daca nu ai cumparati cas f ieftine.( parca mai am raspuns la intrebarea asta WTF TPU?)

| Magheti_Cristi_1995 a răspuns:

Sincer sa fiu cel mai usor ar fi casti cu usb, sunt si cu microfon si sunt destul de bune, se aud bine si usb frate, nu te chinui cu mufele