| IulianZebra a întrebat:

Buna am problema mi-am luat ieri niste casti cu microfon am ajuns acasa am conectat cele doua fire in pc unu roz si unu verde. Cel roz l-am conectat in partea cu roz si ce verde la verde deschid pc-ul si intru ca sa le conectez. Dar problema e ca castile se aud dar nu merge microfonu si nu imi arata microphon la (Recording Devices). Ce sa fac raman dator daca ma ajutati.

4 răspunsuri:
| HadesSs a răspuns:

Exista doua posibilitati, ori e defecta placa de sunet, ori mai trebuie sa umblii acolo in setari.

| IulianZebra explică (pentru HadesSs):

Pe unde in setari?

| HadesSs a răspuns (pentru IulianZebra):

Click dreapta pe difuzor recording devices, ai acolo undeva microfonul cred ca nu e setat default happy

| stefy1234567891 a răspuns:

Se poate sa fie placa de sunte defecta sau sa fie de la drivere updateaza-le la ultima versiune.