| Bolton_Kevin_1919 a întrebat:

Buna!
Am si eu o problema cu microfonul de la casti.
Am intrat pe Discord sa vorbesc cu un amic vocea nu mi-o auzea dar muzica sau sunetele de la windows le auzea. Imi puteti spune daca mai am sanse cu microfonul de la castile pe care le am sau trebuie sa cumpar altele. Oricum acum cateva luni am patit sa nu aud nimic in casca stanga...

Răspuns Câştigător
| Anyo1988 a răspuns:

Exista mai multe posibilitati e posibil sa fie ceva de la setarile din windows a microfonului, poate fii ceva legat de mufa de la microfon sau poate fii un fir deslipit In principiu primul pas ar fi sa verifici in windous la sound sistem sau ceva de genu la setari sa vezi daca este microfonul setat ca primari sau ce setari ai acolo, apoi poti verifica si la discord ce setari ai etc

| Bolton_Kevin_1919 explică (pentru Anyo1988):

Am incercat.Tot sunetele si muzica le recunoaste uneori si vocea mea

| Anyo1988 a răspuns (pentru Bolton_Kevin_1919):

Aha trebuie verificate pe rand pas cu pas ca sa poti vede de unde este problema daca este de la windows sau de la microfon happy daca te pricepti acordai timp si incepe cu setarile din windows si de la discord... vezi daca e de acolo sau nu eventual poti face proba in windows sa vezi ce zice daca windowsu percepe sunetele percepute de microfon sau nu daca windowsul zice ca e ok atunci e de la discord de la setari daca nu atunci ori e de la setari ori de la mufa sau fire

| Bolton_Kevin_1919 explică (pentru Anyo1988):

Ambele zic ca totul este ok...Doar cand vorbesc ambele fac figuri atat in rest totul merge perfect.

| Anyo1988 a răspuns (pentru Bolton_Kevin_1919):

Aha daca vrei pot incerca sa te ajut da-mi add pe skype yonik45 sau intra pe discordul meu https://discord.gg/sGQrxa cred ca e posibil sa avem nevoie de timewiever dar vedem

| Bolton_Kevin_1919 explică (pentru Anyo1988):

Am facut comanda la alte casti, cazul in care o sa am o problema asemanatoare o sa te contactez. Oricum iti multumesc pentru ajutor.

| Anyo1988 a răspuns (pentru Bolton_Kevin_1919):

Cu mare placere, cand pot ajuta o fac cu drag happy

7 răspunsuri:
| MihaitaMihai1989 a răspuns:

Intri in properties la volum de jos si vezi daca e bifat line volume debifeaza-l si bifeaza mic volume apoi o sa mearga te asigur