| AdySnaP a întrebat:

Buna am si eu o problema cu windows-ul (yee).Eu am windows xp sp3 bla bla si astazi cand m-am intors acasa am vrut sa deschid PC si inainte de a incarca windowsul mi-a dat o eroare ca un fisier din windows/sistem32 ma rog de acolo e corupt si trebuie sa introduc cd-ul original si sa dau repair, cd pe care eu nu il mai am deoarece mi l-a instalat cineva de pe cd-ul lui care era original dar acea persoana e plecata in Italia pana luna viitoare etc. Am un al doilea hard disk in pc si l-am pus pe accela in acest moment si merge deci eroarea de la windows este de pe HDD-ul accela si as vrea sa il reformatez doar C si sa imi pun windows 7 (Am cerintele pentru windows 7), am cautat si descarcat cateva siteuri cu windowsul si l-am pus pe un stick si am incercat sa bootez pc de pe stick si nu a recunoscut continutul stickului ca unul valid pentru instalare adica mi-a dat eroare cand a inceput sa citeasca stickul... ma rog as putea scrie pana maine. Cine ma poate ajuta si pe mine cu un site de unde pot lua windows 7 ultimate? (cu licenta tot ce trebuie...) YM:adi_ida_2011@yahoo.com P.S. Cand dati add spuneti ca sunteti de pe TPU

2 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

Stickul cu win 7 era bootabil? Simplu, ai imaginea iso cu win7, o montezi\deschizi nero, selectezi dvd, dvd copy\copy, pe un dvd, asa ai un dvd de boot.
http://www.videotutorial.ro/? p=2144

| alex8toma12 a răspuns:

Este foarte bine cum a zis Sihastru.