| iionutuu a întrebat:

Buna am si eu o problema daca ma poate ajuta cineva va rog. Nu stiu ce s-a intamplat cu sunetul la PC la mine deci am pus odata pe cineva sa intre in setarile de sunet sa imi regleze microfonul mai tare pana la urma a umblat pe acolo dar nu a reusit si de atunci daca vreau sa vorbesc la microfon se aude un tauit iar el nu se aude deloc parca te zgarie pe creier sunetul. Va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa ii fac si eu ma ocup de un post de radio chiar am nevoie. Deci specific ca am windows xp.

6 răspunsuri:
| Sihastrul a răspuns:

happy "tauit"-ul se numeste microfonie. Micsoreaza volumul microfonului si ai rezolvat problema.
Clic dreapta pe iconul de volum, dreapta jos, deschide setarile pentru volum.

| iionutuu explică (pentru Sihastrul):

Problema e ca (am inteles unde trebuie sa dau stiu) dar cand dau acolo nu am cum sa modific volumul daca ma intelegi pe mut nu e, doar ca nu pot e asa in ceata. nu stiu ce sa ii fac am dat si reset la windows. am reinstalat driverele de sunet

| Sihastrul a răspuns (pentru iionutuu):

Petru a putea seta bifezi sub volum si lasi microfonul conectat.

| iionutuu explică (pentru Sihastrul):

Fii mai explicit te rog ce sa bifez Mute? sub care volum al microfonului? si las asa o sa mearga? nu cred pentru ca am incercat si nimic si mai e o chestie Wave aia daca o dau pe mute nu se mai intampla asa doar ca nu mai am sonor la PC.

| Sihastrul a răspuns (pentru iionutuu):

Sub microfon.Stii sa folosesti TeamViewer?

| iionutuu explică (pentru Sihastrul):

Da stiu sa folosesc. sub microfon e Mute atat si daca bifez aia tot asa se aude. si nu merge