| Neinteleasa a întrebat:

Am si eu o problema! Deci am luat acum cateva zile un calculator care a mers perfect! Pana astazi! Am aprins unitatea normal si am vazut ca nu se aprindea monitorul! M-am uitat la unitatea si am vazut ca mergea butonul verde si puteai sa dechizi si locul unde bagi cd-ul mergea! Dar am observat ca nu mergea butonul rosu de langa cel verde stiti acel buton care tot clipeste! Si tastatura nu mergea, dar mergea mouse-ul! Stiu ca nu poate fi de la monitor fiindca am scos mufa de la monitor si arat pe monitor ca e fara semnal! Si am incercat din nou si pana la urma s-a aprins si unitatea si monitorul. Dupa iar numai mergea! Si tot asa! Imi puteti spune ce are? Daca este stricata unitatea sau altceva? Si daca e stricata unitatea se mai poate repara? Funda Pentru cine ma ajuta!

5 răspunsuri:
| andypk a răspuns:

S-ar putea sa fie de la procesor si la mine mi s-a intamplat asta, ziceam ca mor... am curatat de praf ventilatorul de la procesor si dupa a mers. Sau nu e prins bine ventilatorul. Incearca sa stergi de praf ventilatorul si daca iar face fite ar trebui sa iei un procesor nou. Dual-core

suntserios
| suntserios a răspuns:

Din ce zici tu ori nu e bine fixat cablul ori iesise placa video din slotul ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu este nici un cablu sau priza (se intimpla sa fie si priza), fiind inca in garantie, mergi cu el inapoi. Vor schimba monitorul.

| danyelo2000 a răspuns:

Deci este un cablu de la monitor care il bagi in priza cauta cablu ala si vezi daca mai este in priza de aici sper ca te descurci!

| andypk a răspuns (pentru danyelo2000):

Ba nu e adevarat. Este de la procesor. Trebuie sa stearga de praf ventilatorul de la procesor. Sau, daca nu merge ia-ti alt procesor. Dual-Core.