| DEJ a întrebat:

Am un cad MicroSD il am de ceva timp si mergea inainte adica telefonul imi citea cardul si PC-ul nu mil citeste.Alt card care il ba in telefon merge, dar nu stiu ce s-a intamplat dar nu mai merge..imi spune "Please insert MicroSD" dar cardul el pus bine. Va rog sa ma ajutati! P.S-Cardul e de 1GB

1 răspuns:
| MeConstantine a răspuns:

Pai la Pc pui un adaptor de card si atentie ala are un giumbusluc mic (ca altfel nu stiu cum sa-i spun) care daca este in sus este blocat si daca este in jos este deblocat. Deci verifica adaptaorul mare pentru laptop si apoi va merge.
Succes