| Katr0x a întrebat:

Buna, am un calculator luat vara trecuta, si as vrea sa pun doua monitoare, am conectat monitoarele la o placa video cu Hdmi, dupa incerc sa aprind pc-ul dupa cand sunt pe desktop se stinge in 4 secunde ce sa fac? ori e de la monitorul meu secundar ori cel principal ori trebuie sa ii fac o setare la pc, dar nu stiu ce setare, Monitor principal : Asus VH222 60Hz, monitor secundar : Samsung E1920N,Windows 10 pro, Pc specs: Placa video Sapphire Radeon RX 580 Series, procesor Amd ryzen 5 2600 six core processor, Memorie 4.0 GB, SSD Patriot Burst, placa de baza: A320M Peo-Vd/s

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Ce se stinge? PC-ul sau monitoarele?

| Katr0x explică (pentru Intruder19):

Monitoarele

| Katr0x explică (pentru Intruder19):

Monitoarele se sting si pc-ul ramane aprins, poate e de la pasta de pe procesor?

| Intruder19 a răspuns (pentru Katr0x):

Daca lasi doar un monitor mai ai probleme?

| Katr0x explică (pentru Intruder19):

Doar daca e cald in camera sau stau mai mult pe el, atunci se stinge monitorul si pcul ramane aprins, daca ai discord da-mi add EvanuepK2#0886

| Katr0x explică (pentru Intruder19):

Daca las un monitor nu se mai stinge ecranul, doar cateodata nu stiu de ce, dar as vrea sa am doua monitoare

| Katr0x explică (pentru Intruder19):

Nu poti sa ma ajuti cum sa pun doua monitoare adica sa nu se mai stinga ecranul?