| Mysel a întrebat:

Buna!
Am un calculator pe care l-am cumparat si era deja instalat windows vista.
Acum nu mai am acelasi windows instalat pe calculator, si as vrea sa stiu daca pot refolosi acel product key ce il am scris pe acea eticheta de pe calculator

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Daca e vorba de acelasi computer pe care ai instalat alt sistem de operare dupa ce ai sters Vista. Ca sa folosesti acel key de pe computer iti trebuie un cd cu vista, sistemul de operare pentru care ai serialul. Daca ai un cd bootabil cu vista il poti instala, la update pe net treci serialul tau, cad faci activarea online o sa-ti ceara serialul. Il scrii si gata, isi face update, ai licenta! Daca ai schimbat computerul nu mai merge sa-l muti pe alt computer decat daca licenta este retail. Vezi ce scrie acolo, daca e trecut OEM, merge pe acelasi computer! Reinstaleaza Vista daca ai un cd bootabil! Acel key merge numai cu acel tip de windows, adica, Vista! Bafta!

1 răspuns:
| RaduMihoc a răspuns:

Daca reinstalezi acelasi windows de cand l-ai cumparat va merge ca si eu am facut la fel asa se pot face si la jocuri