| OKxGIRLx a întrebat:

Am un cont de facebook si am o pagina pe acel cont si vreau sa o sterg cum as putea?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

In primul rand trebuie sa fi singurul administrator al acelei pagini! (fara alte persoane cu drept de administrator)

1. Dupa ce te-ai logat, selectezi din lista de comenzi de la "Account"/"Cont" subcomanda "Manage Pages".

2. Selectezi pagina pe care vrei sa o stergi.

3. Sub fotografie, dai click pe "Edit" si selectezi din bara laterala din stanga "Manage Permissions"

4. Mai jos gasesti undeva, cu albastru, "Permanently Delete Page"/"Sterge permanent pagina"
Uite si 3 printuri aici:
http://i.imgur.com/qQGAt.jpg
http://i.imgur.com/c77y5.jpg
http://i.imgur.com/7BVoU.jpg

Bafta!

6 răspunsuri:
| OKxGIRLx explică (pentru neluL):

Dar suntem doua administratore

| OKxGIRLx explică (pentru neluL):

Dar suntem doua administratore
si nu am inteles nimic

neluL
| neluL a răspuns (pentru OKxGIRLx):

Daca sunteti doua administratoare ->prietena ta trebuie sa se stearga de la administratori.Adica pagina sa aiba un singur administrator. Apoi vezi indicatiile de mai sus

| OKxGIRLx explică (pentru neluL):

In primul rand nu ma inteles ce ai scris am 9 ani

neluL
| neluL a răspuns (pentru OKxGIRLx):

@oanita01 si totusi am scris romaneste!
Scoate-o pe prietena ta din administratori de pagina. Pagina trebuie sa aiba un singur administrator.Pentru asta spune-i prietenei tale sa se stearga de la administratori, sa ramai doar tu singura administrator de pagina.

| OKxGIRLx explică (pentru neluL):

Bine