| Madalin12341213 a întrebat:

Am un laptop care are placa video integrata si as vrea sa mi pun placa video externa. Poate cineva sa mi explice cum se conecteaza placa externa la laptop si sa mi recomande o placa video externa bunicica pentru jocuri, nu foarte solicitante(Paladins/Lol/Cs pe low-medium). Laptopul merge destul de ok, doar ca am putine frameuri -20-30 pe Paladins si Cs.
Funda

4 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Te costa mai mult adaptorul decat face laptopul!

| Madalin12341213 explică (pentru CPAElites):

De ce zici asta, cat costa adaptorul?

| Madalin12341213 explică (pentru CPAElites):

Cat costa un adaptor frate?

| Stefancalin1997 a răspuns (pentru Madalin12341213):

Ca sa faci ce ai zis tu sunt 2 metode:
Faci o placa video cu sursa si printr-un adaptor vga.dvi spre usb care costa vreo 30-40 de lei, ori cumperi un adaptor de ala mare care sincer nu stiu daca gasesti la noi dar faci mai mult ca laptopul tau as zice undeva pe la 400-500 de lei probabil mai mult dar am zis asa sa nu exagerez, in concluzie banii care ii dai pe acea `` smecherie`` care vrei s-o faci tu, iti cumperi un laptop mai bun si fara adaptoare si multe cabluri, bafta.