| AntonioX25 a întrebat:

Am un laptop HP 2000 2d00sq si as vrea sa stiu daca ar ajura sa ii fac un upgrade la ram (am 4gb ) pentru a creste performanta in jocuri (din 2012-2015)? Am un processor Intel pentium 2.4 ghz, placa video integrata Intel hd graphycs
, apropo ii pot adauga o placa video? procesorul il pot schimba? daca da imi da-ti va rog un site de unde pot il achizitiona (daca are rost )?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-as baga in niste detalii tehnice care poate (posibil sa ma indoiesc) nu le intelegi, un service gsm sau smart sau ceva de calculatoare, reparatii, du-l acolo si intreaba-i.
Sincer nu vad pe internet detalii tehnice cum ar fi socket ram cati poate suporta maxim(GB) imi e greu sa iti spun de upgrade, la procesor nu prea cred, repet nu vad configuratia ce suport socket permite de procesor/ram/memorie maxima.