| anonim_4396 a întrebat:

am un pc format din: Asus p8h67 m, Intel i7-2600 3,4ghz, 8gb ram, saphire hd7850 2gb si imi sacadeaza uneori far cry 3...de ce? ma asteptam sa ruleze perfect.(1920x1080) setari maxime.Pv este nou cumparata, posibil sa fie cpu ca e vechi si cam stresat?

5 răspunsuri:
| CosminC86 a răspuns:

HD 7850 si Intel I7-2600 ruleaza Far Cry la detalii maxime cu nota 10 cu brio. Parerea mea e ca problema vine de la placa de baza, care este o mizerie. Iti trage in jos tot sistemul.

| lauh a răspuns (pentru CosminC86):

Crezi? si eu am avut dubii in privinta placii de baza.dar totusi nu e cea mai ieftina, la vremea ei era 450 ron..cu ce ar putea sami traga in jos asta? in win da 7.9..ciudat,la un ssd 3k hyperx Kingston imi da 7.8...

| CosminC86 a răspuns (pentru lauh):

Pai procesorul si placa video n-au cum sa nu-ti mearga la Far Cry, placa video iti duce jocul setat la maxim in full hd fara nici cea mai mica problema iar procesorul chiar daca este mai vechi tot de nota 10 este. Sunt sigur in proportie de 95% ca de vina e placa de baza. Ar mai fi si o posibilitate sa fie din cauza procesorului (daca il ai de mult timp incearca sa-l mai cureti de praf).

| mcdeliric1 a răspuns:

Poate e de la placa video, ruleaza-l pe grafica medie vezi daca mai sacadeaza.

| lauh a răspuns:

Sursa nu e.e cooler master gx 550w.e pe 64 bit