| ptm95 a întrebat:

am un Samsung Galaxy S2 cu un card de memorie de 16 GB cu doua partitii formate pe el (una de 2, 1 GB pentru aplicatii, si restul 14, 8 pentru alte utilitati), l-am conectat ieri la PC, incercand sa mut un fisier de 1, 3 GB pe partitia de 14, 8 Gb pentru a mai elibera din spatiul partitiei pentru aplicatii; in fine... cand am terminat de mutat fisierul de 1, 3 GB, am deconectat telefonul de la PC si am incercat sa vad daca a functionat operatiune, dar partitia de 14, 8 GB nu mai era; l-am conectat din nou la PC am sters fisierul cu pricina si am mai adaugat niste muzica; apoi am deconectat telefonul de la PC dar acesta tot nu a mai ctit partitia de 14, 8 GB; l-am conectat iarasi la PC insa nici acesta nu mai citeste partitia, desi apare in My Computer dar cand dau click pe partitie imi apare un baner pe care scrie „Please insert a disk into Removable Disk I". Am incercat sa il formatez cu Minitool Partition Wizzard, dar degeaba nici acest program nu imi gaseste partitia cu pricina. Am incercat tot ce am stiut si putut, am incercat sa recuperez pana si datele dar degeaba. Imi puteti spune ce mai pot sa fac, sau dati-mi nise sfaturi. Dau FUNDA plus VOT!