| potka86 a întrebat:

am un smart TV (Samsung UE48J5500) care imi da batai de cap. Unele filme imi merg, le pot viziona, alte nu. Toate filme sunt acelasi format- MKV, BluRay 1080p si sunt rulate de pe un HDD extern. Cine ma poate ajuta si pe mine?

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Asigura-te ca in pc merg acele filme fara bug-uri!
Apoi mai uita-te sa aiba aceiasi rezolutie ca filmele care merg! Degeaba sunt de acelasi format daca difera in cate ceva... Bafta!

| potka86 explică (pentru lpavel):

Pe PC merg fara probleme toate filmele.

| lpavel a răspuns (pentru potka86):

Atunci sa aiba rezolutia la fel ca celelalte care merg!

PS: Potka in limba rusa inseamna p i z d a laughing

| potka86 explică (pentru lpavel):

Am citit pe alte site-uri ca mkv-urile sunt de mai multe feluri si ca sunt programe cu care poti sa le modifici in formatul dorit. Deci trebuie sa stiu ce format recunoaste tv-ul meu si apoi sa le prelucrez cu acele programe. Problema este ca prea multe detalii, pe acele site-uri, nu ti se da si eu cum sunt ZERO in deale calculatoarelor nu am reusit decat sa-mi fac un car de nervi.

| lpavel a răspuns (pentru potka86):

Iata 2 convertoare, adaugi unul din filme sa vezi ce setari are apoi il scoti si-l adaugi pe cel care nu merge si-l convertesti la fel : Freemake video converter si Any Video Converter, alege unul din ele care iti place mai mult. Bafta!