| Alinaaa17 a întrebat:

Am un stick de 8GB si e virusat, cum scap de virusi fara sa -mi afecteze calculatorul? Va rog ajutati-ma, explicati-mi cum sa fac, imi spune sa-l reformatez, dar cand dau nu merge, ce pot face?

2 răspunsuri:
| nouamm a răspuns:

Pune stick'ul la pc, intra in my computer, dai click dreapta pe stick, apoi dai format, si gata.il formateaza si scapi de orice virus.doar ca formatarea sterge tot ceea ce ai pe el.incearca sa dai o scanare cu un antivirus la stick, vezi ce este virusat pe el si copii in pc restul(care nu au virusi) ce te intereseaza apoi dai formatare.

| catalina1121 a răspuns:

Scaneaza-l cu un antivirus online.