| Fintoiu_Alberto_1997 a întrebat:

Am un vechi joc numit Piticlic - povestea bobului de grâu, cand vreau sa intru in el imi cere Numarul Serial pe care nu il mai am! Ce fac?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, acel serial number in acea perioada (nefiind jocuri cumparate exclusiv digital) era scris pe spatele carcasei cd-ului. Ai nevoie de acel serial(cod) altfel nu ai cum sa joci, acel serial e un fel de protectie care arata ca ai cumparat jocul in original. Doar sa iti dea cineva un serial de la acest titlu ai nevoie, dar sunt slabe sanse.

| Bizon95 a răspuns:

Cumpara-l din nou:
http://www.piticlic.ro/ro/piticlic
18-20lei
de data asta va fi on-line pe contul tau si nu mai poti pierde numarul de serie