| asdaspfjsaăogha a întrebat:

Buna,am windows vista si nu imi merge prea bine unele jocuri (am lag si imi da crash).M-am gandit ca oracle virtual box m-ar ajuta....pareri? si daca aveti alte obtiuni la problema mea spuneti-mi-le

Răspuns Câştigător
| IonutGaby a răspuns:

" Oracle VirtualBox " este un computer virtual pe care poti teste anumite sisteme de operare (Mac, Apple, Windows, etc) acestea se instaleaza in aceast program.Din pacate acesta iti consuma din RAM si resurse cand este deschis si nu are nicio treaba cu jocurile.
Pentru ca jocurile tale sa mearga mai bine ia-ti o placuta RAM si un procesor puternit, acum depinde si de ce placa video azi. Poti incerca Razer Game Booster http://www.razerzone.com/gamebooster
Acesta itiva opri unele procese(nu stiu cum sa-ti spun... unele aplicatii) care sunt inutile.
Si cand vrei sa te joci inchizi toate programele activa cum ar fi Yahoo Mesenger, Browserul(Google Chrome, Mozila, Opera, Safari, etc)si ce mai ai tu deschis.
Bafta!

2 răspunsuri:
| asdaspfjsaăogha explică (pentru IonutGaby):

Chiar si skype? Pentru ca am nevoie de el sa vorbesc cu prietenii (ma joc cu ei).

| IonutGaby a răspuns (pentru asdaspfjsaăogha):

Skype daca ai nevoie de el nu il inchizi