| hfgj a întrebat:

as vrea sa imi cumpar un PC http://www.cel.ro/......tb-8gb-l/, are procesor i5, dar nu stiu daca placa video este buna "Intel HD Graphics 4600", ce parere aveti, as vrea sa il cumpar in 2015, pentru gaming.

6 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Procesorul este de ultima generatie este foarte bun, 8gb ram, arhisuficient, hdd incapator. Marea problema este ca pc-ul nu are placa video dedicata, ci una integrata ( in procesor ) Te asigur ca, grafica integrata din procesor nu este de gaming. Va trebui neaparat sa-ti achizitionezi o placa video dedicata. Iti recomand un gtx 750 ti / r9 270.

| hfgj explică (pentru Jipa95):

Poti sa imi dai un link catre un PC care sa aiba i5 si un gtx 750?

| RaduTN a răspuns:

Acel sistem nu este pentru gaming!
Are placa video integrata si nu o sa poti rula ultimele jocuri.Dar il poti cumpara si sa-i adaugi tu o placa video cu timpul.

Bafta wave

| Niiiicu a răspuns:

Configuratia in sine este foarte buna, numai ca nu ai placa video separata, ci doar integrata care nu te va ajuta sa joci multe jocuri mai ales din cele iesite anul asta

| anonimguy3 a răspuns:

Cu placa aia video faci gaming de 2005.