| Link01234 a întrebat:

As vrea sa imi resetez PC-ul. Dupa o cautare pe net am aflat ca imi trebuie un anumit windows installation disk.Am cautat peste tot...si am gasit unul, care are scris pe el "driver disk" si nu stiu daca el este acesta.In el sunt 9 items, dintre care 6 foldere:AMD64, Cdresource,drivers,i386, utilities si altele. Vreau sa imi spuneti daca este acesta cd-ul corect...caci altul nu am mai gasit.Tin sa precizez ca am windows 7 ultimate.

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Nu e ala. Ala e CD-ul cu drivere. NU are treaba.

Ce cauti tu e DVD-ul de instalare de la Windows care ma indoiesc ca a venit cu PC-ul.

Il descarci de pe net. Cauti pe net "Download Windows 7 Ultimate", descarci un fisier ISO pe care il arzi pe un CD sau il pui pe un stick folosind Rufus. Internetul e plin de tutoriale, te descurci tu.

| PainTech a răspuns (pentru PainTech):

Daca tot vrei sa reinstalezi Windows-ul de ce nu pui si o varianta mai noua? Windows 7 nu mai e suportat de Windows si nu mai primeste actualizari de securitate.

1 răspuns: