| sebi20 a întrebat:

Buna as vrea sa ma ajutati daca se poate am un Sistem Diablo Gamer Xtreme 1000 si sunt surprins ca merg greu jocurile dc oare

5 răspunsuri:
| Ionait a răspuns:

NVIDIA GeForce 8400GS there's ya problem...

Placa video e mult prea slaba pentru jocurile actuale.

| Ionait a răspuns:

In 1998 si Pentium III tot sistem de gamer era, dar acum nici Windows XP nu iti mai ruleaza fluent pe el. Puterea componentelor aproape se dubleaza in fiecare an. Daca vrei doar sa te joci iti cumperi un XBOX360 sau un PS3 si ai scapat de griji.

Referitor la problema cu RAMii: cel mai probabil ai Windows x86. Nu e nici o problema, nu iti influenteaza cu nimic.

| sebi20 explică (pentru Ionait):

Da asa e da mna am dat un ban pe el crezand ca merge bine sad

| sebi20 explică:

Pai daca zice ca e sistem de gamer cam ar trebui sa mearga straight face atunci ce jocuri merg pe el straight face...

| sebi20 explică:

Aaa si inca ceva mie imi arata 4 gba ram ( 3.87 Gb usable) dc imi scrie asa in paranteza?