| anonim_4396 a întrebat:

Aveam un ps2 si un joc: City...(un fel de Gta) pe Dvd.
M-am jucat cam 2 zile, 2 ore pe zi.
Si apoi cand sa ma mai joc imi scrie Dvd ...Nu cred ca mai recunoaște Dvd cu jocul.L-am șters, l-am rotit, tot asa imi scrie. De ce oare? Inainte era totul bine.Ma gandesc sa iau un ps4

19 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Probabil e uzara partea care citeste discul.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Si ce pot sa fac?

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti incerca sa il cureti.
https://winraedorpers.com/......r8221.html
Sau cauti pe olx/alte sites cineva din zona ta care repara ps2 si mergi la el sa vada ce are si ce se poate face.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Nu e stricat ps.Cred ca are ceva Dvd, ca celelalte jocuri functioneaza

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca e zgariat discul cum a zis oracle.

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Si nu ii pot face nimic? Imi plăcea jocul

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Multumesc! Sper sa il reparwinking

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Dvd-ul e original, sau scris manual?
in ambele cazuri cand il faci sa mearga poti sa incerci sa faci o copie

oricum, NU ti-ar strica un PS4, PS2 citea jocul NUMAI de pe disk, PS4 are hdd pe care poti sa copiezi jocul si sa nu freci disk-ul in draci

insa mai asteapta putin ca apare ps5 si se ieftineste ps4 in draci, daca deja nu s-a intamplat asta

| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Eu nu prea stiu de astea, cum e daca e scris manual? Imi plăcea jocul si cand sa il joc nu mai recunoaște Dvd cu joc, si inainte mergea bine.
Hmm..mai asteptwinking

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Cele originale arata de parca ar fi foita de staniol PERFECT intinsa, si au scris tiparit tipator pe partea de deasupra (poze, titlu, etc.) cele scrise manual au o culoare diferita (mova, albastrie, etc.) si sunt scrise cu marker-ul deasupra

| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Aaa,e scris manual
El e alb/crem dar e scris ceva cu marker-ul

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Clar, de aia s-a stricat, cele mai rezistente sunt alea originale, astea scrise manual se strica pana la urma, insa fiind scris manual se numeste ca a fost copiat, deci incearca sa ii faci o copie

| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Bine,cum ii pot face o copie?

| anonim_4396 explică (pentru JicaContra):

Mulțumesc!

| JicaContra a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere

| Apokales a răspuns:

Poate ca DVD-ul s-a zgariat in PS2 in timp ce rula.

| anonim_4396 explică (pentru Apokales):

Si nu mai pot face nimic?