| LoRdSaN a întrebat:

Buna,azi mi-am ps windows 10 pe laptop, dar eu mai am un windows 7 si vreau sa-l sterg, cum s-o fac, ca n-am habar?

5 răspunsuri:
| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Dar ai trecut de la Windows 7 la 10 sau ai instalat separat windows-ul10?

| LoRdSaN explică (pentru ﭿTroubledSoul):

Nu,eu am avut doua windowsuri 7 la inceput si de la unu am trecut la 10, dar a mai ramas unu si vreau sa-l sterg.

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru LoRdSaN):

Daca windows-ul 7 se afla pe o partitie diferita decat windows-ul 10, ai putea sa incerci sa formatezi acea partitie, dar daca cele 2 windows-uri se afla pe aceeasi partitie, solutia ar fi sa formatezi partitia respectivă si sa instalezi pe "curat" windows-ul. Atentie, prin fornatare, vei sterge toate datele de pe partitia respectiva.

| LoRdSaN explică (pentru ﭿTroubledSoul):

O-ntrebare-ntrebatoare cum se face formatare?

| ﭿTroubledSoul a răspuns (pentru LoRdSaN):

Dar in ce partitie e instalat windows-ul pe care vrei sa il stergi? C: sau D:? sau amandoua sisteme de operare sunt pe aceeasi partitie? E vitala aceasta informatie.