| 拉维尼亚 a întrebat:

Caut 2 jocuri vechi, de prin 2000 și ceva. Unul era pe telefon, Nokia sau Motorola cred și era cu un omuleț aflat într-o cameră care se umplea cu nisip și el trebuia să sară pe diverse suprafețe și să se prindă de baloane care îl ridicau în sus, ca să ajungă la final înainte să ajungă nisipul la el. Și erau câteva nivele la număr. Jocul era color și îl jucam prin 2006. Și al doilea, un joc pe computer pe care îl jucam prin 2004. Era un joc retro cu niște figurine care se plimbau pe ecran, era una mare și altele la fel doar că mai mici, ca niște pui și tu trebuia să miști cursorul astfel încât să le micșorezi spațiul, când figurina cea mare mai avea foarte puțin spațiu, terminai nivelul. La fel erau câteva nivele și la fiecare nivel se schimba figurina și puii. Fundă pentru cine știe numele măcar unui joc din cele două!

Răspuns Câştigător
| BBJHHRUGs a răspuns:

Al doilea joc se numeste Volfied de pe platform MS Dos care ruleaza pe PC cu ajutorul emulatorului DOSBox. Pe primul nu il stiu (nu prea am jucat jocuri java in afara de Bounce si Doom RPG) da-ne mai multe detalii. Funda?

| 拉维尼亚 explică (pentru BBJHHRUGs):

Mulțumesc pentru ajutor! Nu știu mai multe detalii, atât îmi amintesc.

2 răspunsuri:
| Andreimihaitaureete a răspuns:

Lasale palea frate baga-l pasta incearca-l. pacman, e pe telefon google play