| anonim_4396 a întrebat:

ce jocuri imi recomandati? Gen: multiplayer (sa pot juca si cu prietenii), la care sa nu am nevoie de steam si sa fie free.
Dar nu gen wow, pentru ca ala necesita mult timp.

13 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Planetside 2 daca va duce pc-ul

| anonim_4396 explică (pentru Zangetsu):

Planetside am jucat, dar e cam haos pe-acolo

| William a răspuns:

Incearca hearthstone. E foarte bun daca nu au ai mult timp la dispozitie, meciurile dureaza 10-15 minute sau mai putin. Problema ar fi ca ai nevoie si de noroc, nu numai de o strategie buna daca vrei sa castigi des. Alta problema este ca iti trebuie carti bune pe care le poti cumpara cu bani reali. Le poti cumpara si cu bani in joc dar dureaza foarte mult. Daca ai bani iti recomand hearthstone.
IMVU este un joc social 2d in care socializezi.
Cred ca ti-ar placea APB Reloaded. E asemanator cu GTA dar pune accentul pe personalizarea caracterului, a masinilor, a armelor, si multe altele. Banii se fac destul de usor, dar jocul poate fi enervant daca faci misiuni.
Daca vrei ceva shooter sf incearca warframe. Nu e greu deloc (daca stii sa joci) si are cateva elemente de parkour.
Nu iti recomand jocurile moba (lol, smite, dota2, hon) pentru ca dureaza pana cumperi campionii/zeii, eroii si pana inveti cum sa joci cu ei.
Din nefericire pentru tine majoritatea jocurilor bune sunt "gen wow".
Ne poti spune de ce nu vrei jocuri pe steam? Nu toate trebuie cumparate.

| anonim_4396 explică (pentru William):

League of legends joc in momentul de fata, imvu am jucat dar nu imi dau seama cum se mai fac banii. Warframe am incercat, nu pare foarte usor si nu ma descurcam prea ok xD
Si btw, eu am spus ca nu vreau jocuri gen "wow" happy
Am jucat lineage 2, e singurul mmorpg care imi place extrem de mult, l-am jucat ani buni de zile, iar in majoritatea cazurilor, de asta nu vreau jocuri de genul pentru ca niciunul care l-am incercat nu se ridica la acelasi nivel

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce intelegi tu prin "jocuri ca wow"?

| anonim_4396 explică (pentru William):

In care trebuie sa faci questuri pentru a creste in lvl, sa faci armuri arme etc...

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Atunci incearca smite, rise of incarnates. Ai putea sa joci si ArcheAge, poate o sa iti placa. Cauta aici http://www.freemmostation.com/ si aici http://mmos.com/ poate gasesti ceva care sa iti placa.

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Vezi daca iti place 5street https://www.youtube.com/watch?v=Pl791tK4GC8

| Dumitrumarian a răspuns:

Iti recomand in primul rand daca nu te-ai plictisit de el counter strike sau call of duty 3 sau 4 dar sa instalezi game ranger si sa iti faci cont ca sa poti juca multiplayer

| anonim_4396 explică (pentru Dumitrumarian):

Cs deja nu mai joaca aproape nimeni, decat csgo la care am nevoie de steam si trebuie cumparat xD

| Dumitrumarian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba sunt pe net o gramada dar sa stii pe ce server intri sa fie bun :*

| Minions a răspuns:

Iti recomand metin 2

| anonim_4396 explică (pentru Minions):

Am spus ca nu vreau jenul asta de jocuri, si chiar daca as fi vrut nu m-as fi gandit sa joc metin happy