| AnastasyaPopp a întrebat:

Daca ar fi sa faca cineva videochat pe cont propriu, trebuie sa isi faca contracte, acte, documente le undeva, ceva? Sau poate sa faca pur si simplufara grija sisa ii vina banii in cont.

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Defineste pe cont propriu. Daca asta inseaman ca amica ta vrea sa il faca prin skype sau zoom nu, dar e cam greu sa ii convingi pe ''clienti'' sa plateasca. Daca nu vrea sa lucreze la un studio fizic, poate semna un parteneriat cu unul din zecile de site-uri, cum e livejasmin, si ei se oocupa de partea legala si ii trimit banii in cont.

| LPCTSTR a răspuns:

Intotdeauna pe TPU intrebam pentru amici rolling on the floor
De unde contract?
Primesti banii daca arati organe, gauri, glande; nu arati, nu primesti. Un procent din bani vor fi luati pentru serviciul folosit.

| minrest a răspuns:

Daca face fara nici o forma, nu este fiscalizat, si atunci castiga bani fara sa plateasca taxe, iar asta este ilegal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru o amica adica pentru tine? De ce nu cauti o meserie decenta pentru o femeie.