| WTFPLM a întrebat:

Buna
De cateva zile am probleme cu routerul, se opreste din functionare brusc undeva in jurul orei 22:30 si isi revine la fel de brusc dimineata urmatoare. Orice i-as face(scos din priza router si repornire, restart laptop etc ) nu pot sa ma mai conectez la internet.Initial am crezut ca pur si simplu pica netul de la provider, dar am observat ca daca ma conectez direct prin cablu totul e in regula.Am nevoie de router pentru a ma putea conecta wireless cu laptopul sau telefonul.Deci care aveti idee ce as putea sa-i fac astept pareri.

1 răspuns:
| ufromupps a răspuns:

Sa-i faci un reset.
Este un buton mic pe router care iti permite cu un ac sa-l resetezi.
Dar dupa reset probabil ca vei avea nevoie sa suni la provider pentru al configura din nou. happy