| BuddyBoy a întrebat:

Buna,De ceva timp PC-ul meu se incalzeste si in aprox. jumate de ora se stinge, dar asta doar atunci cand ma joc, rareori cand stau pe internet.PC-ul il am de 7-8 ani.aceasta problema vine de la sursa ca se incalzeste prea tare. Puteti sa ma ajutati si sa-mi spuneti ce pot face cu sursa ca sa nu se mai incalzeasca dar fara sa o schimb.Multumesc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar cam trebui sa il duci la service sa il curete de praf si sa ii puna pasta pe procesor.

| AdreAdre a răspuns:

Depinde ce componenta se incinge. Isi poate da shutdown ori de la placa video ori de la procesor ori de la placa de baza. Sursa e normal sa scoata aer cald, a mea frigecand sunt intr-un joc. E normal sa fie calda. Descarca programul HWmonitor si vezi temperaturile. Fa o poza si trimite-o sa vad si eu ce temperaturi ai.

| DeLuxeBest a răspuns:

Probabil nu face fata la jocuri..sau e prea uzata si trebuie schimbata..parerea mea.