| Cojocaru_Marius_1997 a întrebat:

De curând am achiziționat un telefon, l-am comandat de pe site-ul unui magazin. Telefonul e nou, la cutie, accesoriile toate, acte etc. Problema este ca în momentul în care l-am pornit mă obliga sa mă conectez la internet și sa mă loghez cu contul de Gmail, evident ca nu contul meu pentru ca eu abia pornisem acel telefon. Totuși am încercat sa mă loghez cu contul meu însă nu merge pentru ca telefonul a fost pornit și sincronizat cu alt cont Gmail iar eu nu pot face nimic pana nu șterg acel cont de pe telefon. Întrebarea e, dacă îl duc la service se poate rezolva sau mi-am luat teapa și îl pot păstra ca bibelou?

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Trebuie să-i faci o revenire la setările din fabrică. Vezi la setări - de obicei era pe la securitate. Sau citește în manualul de utilizare.
PS telefoanele merg foarte bine și fără a fi „împerecheate" cu conturi gmail.