| arual93 a întrebat:

Buna,de curand am avut probleme cu windows genuine,imi apareau notificari si windowsul mergea greu, am instalat un program de activare ..si de fiecare data cand deschideam calculatorul imi aparea windows boot manager unde aveam 2 optiuni, ca si cum as avea 2 windowsuri instalate, iar una dintre ele era chiar programul winows loader pe care il instalasem...am reinstalat windowsul,am formatat partitia unde era instalat, dar acel program tot imi da eroare ..cum as putea sa scap de el..de fiecare data cand deschid calculatorul am 27 de s de asteptat si este setat automat sa porneasca windowsuldupa acest timp, dar totusi ma deranjeaza.Multumesc

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai tu nu inchizi windows-ul cum trebuie! Inchizi cumva sistemul de la buton? Daca DA, nu e bine -> inchide windows-ul din Start ->Shutdown si nu o sa-ti mai apara sa astepti 27 de secunde. In momentul cand iti apare sa astepti ''n'' secunde inseamna ca sistemul de operare s-a inchis brusc, iar timpul de asteptare este pentru a repara fisierele deteriorate de la inchiderea brusca a sistemului de operare.
REPET -> Start(butonul din stanga jos de pe desktop) ->Shutdown

| arual93 explică (pentru neluL):

Stiu asta, normalhappy nu e vorba de modul cum il inchid ci de programul care l-am instalat pentru activarea windowsului, acum imi apare ca si cum as avea 2 windowsuri si trebuie sa il aleg din boot manager pe care sa il ruleze, dar de fapt este programul care imi da eroare, o sa fac o poza..altfel nu stiu cum as putea explica

| neluL a răspuns (pentru arual93):

Da, fa un print screen si incarca-l aici http://imgur.com/
apoi posteaza linkul.

| arual93 explică (pentru neluL):

Pai windowsul nu este inca pornit tunci cand imi apare eroarea, cum as putea face print screen? doar cu aparatul

| neluL a răspuns (pentru arual93):

Mda, cu aparatul foto!