| Tonnel a întrebat:

De curand am decis sa-mi cumpar un PC nou.
Va rog frumos spuneti-mi care PC dintre aceste este mai bun pentru Gaming

1:procesor: Amd Athlon x4 3, 2 Ghz
ram: 4 Gb ddr3 1333mhz
placa video: Sapphire ati radeon hd 5570 1Gb/ ddr3/ 128bit
hdd: WD 500Gb
placa de baza: Gigabyte socket am3
sursa: 500
carcasa: Vento
unitate optica: dvd- rw Lg, sata

2tonguerocessor - Intel quad core i3-3220. 3.30Ghz / 3.30 Ghz
Placa video dedicata Nvidia Gt630(2Gb ddr3 / 128 Bits)
Memorie ram 4gb Ddr3
Hdd 500 gb.

3:-Procesor:Intel(R) Core(TM) 3.3 GHz (4CPUs) i3
- 8192 MB RAM
-Placa video: NVIDIA 620 GeForce GT 2.000 MB Total
memory: 3521 MB, FULL HD
-Memorie interna : 1 TB

4:procesor Intel core 2 CPU E4600 -2. 40GHz
placa video ati radeao x550/ x700 series
4 gb ram dd2
sistem operare widows 7 ultimate 64 - bit

5tonguerocesor: Intel Core2Duo E8200, 2, 66ghz, 6mb cache, (Cooler CPU Arctic Cooling Freezer 7 Pro)-
Placa de baza MSI P35 NEO2- FR - Pret
Placa video Gigabyte GeForce 8800GT Zalman 512MB DDR3 256- bit - Pret :
Memorie : 2x1GB DDR2 800 Geil + 2GB Kingostone DDR2 800 - Pret :
DVD- Writer Samsung SH- S203D/ BEBE Negru Bulk -
Hard disk Samsung 320GB SATA- II 7200RPM 16MB NCQ SpinPoint T -
Hard disk Maxtor 250 Gb Sata - II 7200 rpm -
Carcasa Antec SONATA III + sursa Antec de 500 w

Va rog foarte frumos cei care stiu sa-mi raspunda si fara raspunsuri date la misto
As mai vre sa-mi faceti o lista incepand cu cel mai bun calculator din cele de mai sus pana la cel mai rau
MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Intel cu SSD si placa video OK - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1017849/
AMD cu placa video ceva mai puternica, dar fara SSD - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1099037/

6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Toate sint muci. Daca ar fi sa aleg unul dintre cele de mai sus musai, as merge pe ultimul. Nu e neaparat cel mai rapid, dar are componente de calitate.

| Tonnel explică (pentru KodrutZ):

Dar am mai scris mai sus "cautatimi voi pe internet pe olx pe okazii pe siteuri calculator de gaming maxim 1200 RON

| KodrutZ a răspuns (pentru Tonnel):

Iiiimediat, ca altceva nu am ce face. Ia mai bine si stringe o suma serioasa si mai discutam dupa aia. "Calculator de gaming" si "maxim 1200 RON" nu au ce cauta in aceeasi fraza, doar atunci cind fraza e "Nu exista calculator de gaming la maxim 1200 RON."

| Tonnel explică (pentru KodrutZ):

Ok mersi mi-am dat seama ca aveai dreptate asa ca m-am gandit sa-mi cumpar calculator de gaming bun daca ai putea sa-mi dai modele de piese pentru un calculator bun

| KodrutZ a răspuns (pentru Tonnel):

Intel cu SSD si placa video OK - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1017849/
AMD cu placa video ceva mai puternica, dar fara SSD - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1099037/

| bogdan324 a răspuns:

Al 2-lea este ok pentru jocuri

| Tonnel explică:

Sau cautatimi va rog pe inernet pretul maxim este de 1200 RON
si la mana a 2