| razvanrzv123456 a întrebat:

deci am un laptop de prin 2009 cu componentele astea:
Processor: Pentium(R) Dual-Core CPU T4300 @2. 10GHz 2.10Ghz
Installed memory: 4.00 GB RAM
64-bit Operating System
Placa video : ATI Mobility Radeon 4570 Up to 2304 MB HyperMemory
Este ok pentru gamin? Ce as putea imbunatati deoarece unele jocuri mi se misca sacadat dupa vreo 2 saptamani de la instalare? Dau Funda

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Nu este OK. Era OKish prin 2009, mai ales ca procesorul era si el destul de capabil la vremea lui. Nu vorbesc din auzite, am tot 4570 pe laptop, insa procesorul e un AMD Turion mai slab ca ala al tau. Ca am jucat pe el COD Black Ops e una, dar sa il consideri ok pentru gaming... departe de adevar. Vrei sa nu ti se miste joacele sacadat? Joaca-te pe un desktop cit de cit capabil. Laptoapele se incalzesc de le sar ochii, mai ales pe vremea asta. Si la al meu pot sa pornesc o tona de jocuri, insa dupa 1-2 minute se inneaca toate pe motiv de caldura. Bine, asta am facut-o de citeva ori in scopuri de testare si sanatate. Oricum ala e folosit doar pentru net/filme si munca de birou.