| raul2300 a întrebat:

Doresc sa imi cumpar GTA V -PC, e vreo diferenta de unde il cumpar? magazine, steam?
Daca un prieten il are steam iar eu din magazin putem juca impreuna? e acelasi lucru steam sau magazin?( ma refer la joc )

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Pe steam e mai ok ca il poti reinstala de cate ori vrei daca ai probleme. Din magazin iti da cod de Rockstar Social Club care trebuir folosit la fiecare reinstalare si merge de maxim 3 ori.

| raul2300 explică (pentru Wr3nch):

RockStar SC ce e de fapt? la acest joc?
acolo ma conectez online?

| Wr3nch a răspuns:

E drm care se asigura ca ai versiunea cumparata si permite conectarea la GTA Online. Recomand versiuea Steam daca vrei sa joci cu amicul tau deoarece din cate stiu eu serverele de la versiunea steam sunt diferite de cele ale versiunii pentru RSC. ( rockstar social club)