| Condratt a întrebat:

Buna dragi TPU-tieni, am reinstalat windows-ul pe pc-ul meu si apoi am instalat messenger-ul, inainte aveam messenger 10, acum ca si pana acum am descarcat messengerul de pe site-ul oficial yahoo, doar ca acum m-i s-a descarcat messenger 11.5.Problema e ca daca sunt pe mess si intru intr-u joc, de obicei joc metin, m-i se inchide mess-ul. Ce pot face? Precizez ca nu imi da voie sa instalez mess 10, imi da o eroare in care mi se spune ca nu au fost gasite componentele necesare! Cine ma ajuta?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Deci pana la urma ce vrei? Messenger 10 sau sa vezi care este problema de se inchide mess 11, 5? Pana imi raspunzi...instaleaza messenger 10 de aici ->>> Yahoo Messenger 10 New - descarca - http://tiny.cc/pkb3d Bafta!

| Condratt explică (pentru neluL):

Messenger 10, daca asta nu imi mai iese nu ma mai intereseaza de ce se inchidea 11. 5!big grin

| Condratt explică (pentru neluL):

Buna neluL, am bagat si versiunea asta, dar din pacate problema persista si cand intru in metin messul se inchide, ai vreo solutie te roG! mersi

| neluL a răspuns (pentru Condratt):

Fa un test de viteza aici http://www.speedtest.net/

| neluL a răspuns (pentru Condratt):

Asta e motivul! Nu ai retea care sa-ti tina mai multe programe online deschise! (sunt mici toate vitezele si de download si upload)

| neluL a răspuns (pentru neluL):

Inca ceva! Intra in Start -> Run si scrie MSCONFIG. Acolo da clik pe STARTUP -> spune ce programe ai bifate acolo! Scrie-le aici...

| Condratt explică (pentru neluL):

Igfxtray
hkcmd
igfxpers
RTHDCPL
ALCMTR
GogleUpdate
rundll32
msmsgs
YahooMessenerg
(acum nu eram intrat in metin)

| neluL a răspuns (pentru Condratt):

Nu este nimic in neregula! DEBIFEAZA ->
ALCMTR
GogleUpdate
rundll32
msmsgs
YahooMessenger
Apoi click pe Apply si OK! Antivirus nu ai? Nu ai protectie pe computer!

| Condratt explică (pentru neluL):

Nu am antivirus!

| neluL a răspuns (pentru Condratt):

Pai cum te joci online fara antivirus? Descarca macar unul FREE
http://download.cnet.com/......20142.html

| Condratt explică (pentru neluL):

Multumesc, sa ii dau un scan si sa sterg fisierele infectate?

| neluL a răspuns (pentru Condratt):

Daca sti ca ai fisiere infectate foloseste asta ->>> http://www.tpu.ro/......cat-acest/