| MrFunky2 a întrebat:

Eu jucam CSGO pe un monitor cu tub, da, stiu ca e naspa.Ma rog, mergea bine, 40-50 fps pentru calculatorul meu slab.Acum,am un monitor Finlux, fix ca asta http://imgur.com/a/QDlZb, si imi merge naspa! 20-30 fps.Am aceleasi setari, si da, am incercat sa-mi maresc rezolutia, dar la fel.Am incercat sa maresc hertzii, si am facut-o pana la 80, pe celelalt jucam cu 60, dar stiu ca cu cat e mai mare cu atate e mai bine...ma rog, ce sa fac? Am si dropframe-uri, si imi merge naspa...HELP! DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
| dfeel a răspuns:

Cu cat cresti rezolutia se va vedea imavinea mai bine dar vor creste si cerintele de sistem.
De asta cand jucai la rezolutie mica mergea bine iar acum are dificultati.

| MrFunky2 explică (pentru dfeel):

Dupa cum am spus, si daca joc la rezolutia veche, imi merge rau.

| dfeel a răspuns (pentru MrFunky2):

Hmmm... Ceva nu se leaga aici. Ai incercat macar de curiozitate sa pui iar monitorul vechi si sa vezi daca merge ok?
E greu de crezut ca fix pe aceleasi setari (rezolutie + hertzi) merge mai prost...