| anonim_4396 a întrebat:

Ieri cineva mi-a spart contul de steam si mi-a fost schimbata parola, numarul de telefon si adresa de email ..cum as putea sa il recuperez? Am trimis mesaj catre cei de la steam dar nu stiu daca am noroc si sa imi raspunda. E posibil sa cumpere alte jocuri cu cardul meu? Eu inca mai am bani pe cardul cu care am cumparat jocurile pe care le am, vreau sa mentionez ca niciodata nu am salvat datele de la card pe steam.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu exista spart. Exista ai fost prost. Ia zi, ce ai facut - te-ai logat in cont pe alt calculator, a venit vreun "prieten" pe la tine si l-ai lasat de capul lui, aveai parola stupida gen numar de telefon? De cele mai multe ori e una din astea trei.

| Anca233 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu,nici macar una din cele trei.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Anca233):

Daca parola e cuvint de dictionar, combinatie, sau vreo fraza usor de tinut minte... ghinion. Cum de ai reusit totusi sa iti fie busit contul?

| siriusblack98 a răspuns:

Contul de steam nu poate fi spart si sa iti schimbe si parola fara sa o stie pe actuala.Inseamna ca ai dat-o cuiva sau ai lasat-o la vederea cuiva.In privinta contului nu ai decat sa astepti suport de la Steam iar in privinta cardului daca nu ai datele salvate n-ai de ce sa iti faci probleme.Numai ca sa fii sigur as sugera sa iti scoti banii de pe card pana rezolvi contul.

| Anca233 a răspuns (pentru siriusblack98):

Nu am dat nimanui contul.

| oz_1736 a răspuns:

E plina Romania de spargatori si eu nu gasesc unu. Daca afli cine ti-a spart contul fa-i o propunere din partea mea. Vreau sa sparg o banca. Se aduna baietii pe ea si beau toata noaptea, iar eu nu pot sa dorm. Merci

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

M-as mira sa fi spart cineva un cont de Steam happy