| DoarStefan a întrebat:

Buna,imi puteti spune toate componentele la un PC cu bugetul minim dar sa fie destul de puternic.
P.S pretul sa includa mouse tastatura monitor

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

1. Hardisk (undeva la 200 de lei)
2. Memorie ram ( intre 100 si 200 de lei) Dar asta depinde de cat vrei. eu ti-as recomanda 8 cum ar fi asta http://www.pcgarage.ro/......-mhz-cl10/
3 O placa video (la asta alegi tu. oricum e peste 500 de lei)
4 Un cooler ( 50-100-150, maxim 200 sau daca vrei sa fie extrem de silentios si sa-si faca treaba in caz ca stai destul de multe ore la pc, atunci depaseste 200)
5. Un procesor (peste 500-600 de lei) cum ar fi. i3 6100
6. O placa de baza ( la asta trebuie sa ai mare grija ca sa fie compatibila cu toate celelalte componente( 200-300-400 lei
7. O sursa ( suficient de buna cat sa-ti alimenteze toata componentele (300-400 lei)
8. Si o carcasa ( 100 de lei)