| NoNaMe_9898 a întrebat:

imi spuneti va rog frumos daca pot sa downloadez grafica 3D(aceea pentru jocuri)? Ca am pierdut driverul. Va rog frumos, daca stie cineva site-uri sa-mi spuna.

1 răspuns:
| raulx222 a răspuns:

Acel la care ii zici tu "grafica 3D" se numeste video card driver.
Depinde ce placa video ai. Daca ai NVIDIA, intra pe www.nvidia.com selecteaza o tara si du-te la "Download drivers" si cauta acolo driverul de la modelul placi tale video.
Daca ai ATI (AMD) intra aici http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/downloads.aspxsi downloadeaza driverul de pe coloana din stanga unde scrie AMD Radeon™ Graphics Drivers, in functie de ce windows ai.
Succes;)